JAKARTOVICE 2017

Po téměř roce poslal odkaz na své fotky MAFI – TADY (otevře se v nové záložce)

Tradiční „Džakartki“ 29-30.4.2017.

První fotky poslal „Mimoriadně Milý Miro“ 🙂  a jsou k vidění TADY (otevře se v nové záložce)

Další fotky poslal ANJEL a Vrchní velitel, frontmen, kapelmajster, kundoš a dědeček mi rozkazem přikázal, nechť zajistím zveřejnění. Po standardní odpovědi PROVEDU, hlásím splnění úkolu 🙂
FOTKY-ANJEL

ZPRÁVA o akci z pera Jááámesova 🙂

Jakartovice 2017

Letošní Jakartovice byly ve znamení boje s počasím. Předpovědi nevěstily nic dobrého – sníh, déšť, zima. Ale „bandu z lesa“, jak jsme byli kdysi kdesi nazváni, nic neodradí. Průzkumná ženijní jednotka s úkolem zajistit předpolí a podrobně rekognoskovat terén po silných deštích vyrazila již v pátek ráno a po značné námaze se jí podařilo zajistit tábořiště proti dešti, založit a udržet oheň a především zajistit palivo pro dlouhou noc. Po vyčerpávající práci se vydali odměnit se do místního hostince U koně.  V odpoledních hodinách vyrazily z několika míst kraje útočné jednotky expedičního jakartovického sboru. Ty přes objektivní potíže s viditelností, průjezdem terénem, zimou, deštěm, kroupami a sněhem se začaly seskupovat v místním hostinci a připravovat na frontální útok. Po nutném doplnění pohonných hmot a kapalin vyrazila první dvě vozidla do náročného terénu. Třetí vozidlo vyrazilo později, následkem čehož ztratilo orientaci a uvízlo v neprostupném terénu blátivé cesty připomínající brod. První dvě vozidla úspěšně dojela k místu výsadku. Po vyložení nezbytných prostředků a vybavení mohlo dojít k samotnému útoku na vrchol břidlicové kupy, kde již průzkum zajistil základní podmínky pro přežití. Ve 21:00 bylo dosaženo cíle. V deštivé a sněžné noci přespávalo v devíti stanech či přístřešcích deset lidí 1. jakartovického motorizovaného sboru.

Následující den se umoudřilo počasí a přestalo pršet, dokonce na pár chvil vylezlo i slunce. Byla zprovozněna polní kuchyně pod vedením mjr. Romea. Vůně guláše a bramborových placek neomylně vedla kroky dalších skupin, pro které již nebylo těžké dosáhnout cílového bodu a kóty určené velením. Odpoledne se vydala průzkumná jednotka vyprostit ztracené a zapadlé vozidlo, což se jí po nemalém úsilí podařilo. Poté mohl začít kulturní program, kdy vystoupil AUS s písní všeho druhu Minimax. Za zpěvu písní se podávalo svařené víno z jižních svahů EU. Dokonce došlo i na tanec kolem ohně, při němž se vylila trocha svařáku do ohně. Nadcházející noc byla selankou oproti noci předešlé, kdy byli účastníci sužováni neustálým deštěm a sněhem.

Ráno nedělní bylo zahájeno tradiční vaječinou v kotlíku s množstvím uzenin a pažitkou. Prázdný kotlík vypovídal o kvalitě připraveného pokrmu z domácích zdrojů a bio potravin. V nedělních dopoledních hodinách začalo seskupování 1. jakartovického sboru k odjezdu z předem určené kóty. Balily se celty, hasil oheň, bouraly stany, třídily odpadky a především se připravovala polní kuchyně na odjezd. Krátce před polednem 30.4.2017 byl Romeem emotivně uzavřen oheň a všichni účastníci vyrazili domů. Špinaví, mokří, zablácení, ale spokojení s prožitím dvou nocí a dnů na břidlicové haldě.

Jeden komentář: JAKARTOVICE 2017

  1. Mafi napsal:

    Celkem luxusní popis v militantním tónu, neb situace, byla, ,,lehce bojová“…
    Ugischa má pomalu ,,jiný“ starosti, tak otecko, pěkně dcerunku i Jarunku, zaskočil, vlastně … zasuploval… ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *